V ponuke nášho vinárstva nájdete pestrú škálu modrých i bielych odrôd. Špecializujeme sa predovšetkým na netradičné PIWI odrody, ktoré sú v symbióze s prírodou. Víno preto chutí presne tak, ako má.

Červené vína/modré odrody

Červené vína Ružové vína Bielé vína

Pre aktuálnu cenovú ponuku vín nás neváhajte kontaktovať emailom.

Laurot

Vína z tejto odrody majú príťažlivú rubínovú farbu, v chuti sú dominantné tóny čerešní a višní. Pri vyšších stupňoch zrelosti získava víno chuť zrelého lesného ovocia s výraznou trieslovinou. Typovo je blízka najmä odrode Svätovavrinecké.

Kríženie:  (Merlot x Seibel 13 666) a Fratava (Frankovka x Svätovavrinecké).

Nativa

Nativa má jemnú ovocnú vôňu s nádychom čerešní, višní a korenia, v bukete tiež nájdeme kvetinové tóny. Farba je tmavočervená až rubínová. Aróma tohto vína sa vzdialene približuje k Merlotu, prípadne Cabernetu Sauvignon.

Kríženie: Fratava (Frankovka x Svätovavrinecké) x Merlan (Merlot x Seibel 13 666). V

Cabernet Cortis

Cabernet Cortis je skorá odroda určená k výrobe červených vín. Dozrieva v prvej polovici septembra a je vhodná do okrajových vinárskych oblastí. Víno je plné s bohatou vôňou a tmavočervenou farbou, s vyššími trieslovinami. Typovo je podobné odrode Cabernet Sauvignon, ale s viac ovocnou arómou a chuťou. Vína sa vyznačujú korenistými tónmi a sú vhodné na dlhšie dozrievanie v barikových alebo dubových sudoch.

Kríženie: Cabernet Sauvignon x Solaris

Cabernet Jura

Víno sýtej tmavočervenej farby. Vôňa a chuť je jemnejšia, viac ovocná. Ľahké víno vzdialene pripomína Cabernet Sauvignon.

Kríženie: Cabernet Sauvignon x "neznámy partner".

Regent

Víno tmavočervenej až nepriehľadnej farby. Plná ovocná chuť pripomína čerešne, višne, s náznakom griotky. Ľahko piteľné víno s nižším obsahom trieslovín a kyselín. Vzdialene pripomína odrodu Dornfelder.

Kríženie: Diana ( Syl.zelené  x Muller Thurgau) x Chambourcin (SV 12-417 x Chancellor)

Ružové vína

Naše vína

Rosé Cuvée Laurot

Ružové víno vyrobené prevažne z odrody Laurot a Sevar. Vôňa svieža po červenom ovocí ako ríbezle a brusnice, vzdialene lesné jahody. Výraznejšia kyselina mladého vína dotvára charakter ľahkého suchého ružového vína.

Biele vína/biele odrody

Červené vína

Savilon

Savilon pripomína svojím charakterom odrodu Sauvignon. Víno z tejto odrody má výraznú žltú až žltozelenú farbu a plnú kvetinovú vôňu, ktorá postupne prechádza do ovocnej. Chuť je dlhá s prekvapivo výraznými kyselinami. Kvalitné vína sú vhodné i na dlhodobejšiu archiváciu.

Kríženie:  Rakiš (SV 12 375 x Veltlínske červené ranné) a Merlan (Merlot x Seibel 13 666).

Malverina

Malverina je vhodná na prípravu mladých aromatických vín s kvetinovo-ovocnou vôňou a vyššou kyselinou, ale i na dlhodobejšiu archiváciu, kedy sa chuť a vôňa harmonizuje a zjemňuje, a kedy víno získava typický škoricový buket.

Kríženie:  Rakiš (SV 12 375 x Veltlínske červené ranné) a Merlan (Merlot x Seibel 13 666).

Mery

Odrodové vína  sú žltozelenej farby, jemne aromatické, s vôňou kvetov, ovocia a muškátu. Harmonická chuť a vôňa jemného muškátu s pevnejšou kyselinou. 

Kríženie: Lakhegyimezés x Muškát moravský

Göcseji Zamatos

Maďarská odroda pre výrobu bielych vín, často označovaná aj menom  Rita. Je vhodná na výrobu sviežich vín s výraznou, až pikantnou kyselinou. Chuť a vôňa sú výrazne muškátové, s jemným ovocným nádychom.

Kríženie: Seyve-Villard 12 286 x Medoc noir.

Degustácia